Cera o typie mieszanym może być trudna w kosmetyce i powodować kłopot podczas doboru dobrych kosmetyków. Jest połączeniem skóry tłustej oraz suchej, zatem równocześnie wytwarza za dużo sebum oraz w pewnych miejscach (np. na policzkach) ma tendencje do przesuszania. Z powodu takich cech, do pielęgnacji takiej oczywiście cery, należy dobrać dobry krem do cery mieszanej (https://hagi.com.pl/pl/p/kosmetyki-do-twarzy/naturalny-krem-do-cery-mieszanej/).

Cera mieszana – charakterystyka

Najistotniejszą regułą przy dbaniu o tego rodzaju cerę jest odpowiednie zrozumienie jej potrzeb. Odpowiednia pielęgnacja cery mieszanej potrzebuje oddzielenia stref za tłustych oraz suchych. Przeważnie natomiast są to owe tereny, gdzie gruczołów łojowych jest więcej oraz mniej. Miejsce, gdzie skóra jest zbyt tłusta, to strefa T, jaka obejmuje przestrzenie brody, nosa i czoła. Tereny owe bardziej się świecą, są w dotyku lepkie oraz tłuste. Pojawiają się na nich także wągry oraz pozostałe niedoskonałości. Strefa sucha na twarzy to często policzki, czasem również część czoła.

Czemu pielęgnacja cery mieszanej jest istotna?

Ze względu na powstające rozbieżności w rozmaitych okolicach twarzy, skóra odmiennie odpowiada na zmiany, na które jest wystawiona. Przede wszystkim skóra przesuszona błyskawicznie się starzeje, mogą pojawić się zmarszczki, czy kłopot ze zwisającą skórą już w dosyć młodym wieku. Tenże dysonans jest skomplikowany, natomiast z czasem trudny do zamaskowania. Więc najlepiej od razu zacząć odpowiednią pielęgnację twarzy z cerą mieszaną.

Jak wybrać dobry krem do twarzy

Wybranie dobrego kremu do twarzy zapewnia otrzymanie sukcesu w dążeniu do atrakcyjnego oraz dobrego wyglądu. Nim dokonamy doboru doskonale jest wziąć pod uwagę parę elementów. Aby krem był efektywny należy ustalić jaki typ skóry mamy, aby elementy jakie będą zamknięte w kosmetyku wpływały na korzyść własnej cery, natomiast nie szkodziły. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami tego stwierdzić zawsze można poprosić o pomoc kosmetyczkę, jaka dobrze określi jaką mamy skórę oraz podpowie jak ją pielęgnować. Także wiek ma duże znaczenie.

Krem naturalny do cery mieszanej – jaki dobrać?

Odpowiedni, naturalny krem do cery mieszanej winien być lekki, niezbyt tłusty oraz doskonale nawilżający. Zupełnie nie winien pozostawiać na skórze tłustego filmu. Należałoby, aby również stanowił również bazę pod makijaż, dzięki czemu unikniesz nakładania na twarz paru powierzchni rozmaitych artykułów. Doskonale również, by kosmetyk funkcjonował uspokajająco – to niezwykle dobre przy skórze skłonnej do podrażnień. Pamiętaj o tymże, aby dobierając dobry dla Ciebie naturalny krem do cery mieszanej, zawsze kierować się indywidualnymi potrzebami.

Zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com